"İyi Bir Akademisyen Olma Yolunda Yol Haritası" Panel Etkinliği Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzda gerçekleştirildi.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde akademisyenlerimiz ile birlikte,  25.11.2021  tarihinde Prof.Dr. Osman ŞİMŞEK, Pror. Dr. Ahmet AK ve müdürümüz Doç.Dr. İhsan ÇETİN  tarafından "İyi Bir Akademisyen Olma Yolunda Yol Haritası" konulu interaktif bir panel gerçekleştirilmiştir. 

Karşılıklı sohbet  havasında geçen panelde, soru-cevap şeklinde hocalarımızın sorularını cevaplamışlar, değerli deneyim ve bilgilerini paylaşmışlardır. Öncelikle söz alan ŞİMŞEK bilim ve ilimin ayırıcı özelliklerinden bahsetmiş, iyi bir akademisyen olmak için neler yapılması gerektiğinden, yeni dünya düzeni çerçevesinde  akademisyenlerin kendilerini güncellemesinin  öneminden, gerekli donanıma sahip olmak için neler yapılması gerektiği hakkında bilgi vermiştir. Sonrasında söz alan Prof. Dr. Ahmet AK iyi bir akademisyen olmak için öncelikle yabancı dil bilgimizi artırmamızın gerekliliğinden ,bilimsel  araştırmalar yapmak için, bilimsel makale ve bilimsel yayın yapmak için öneminden bahsetmiştir. Kendisinin yabancı dil bilgisini nasıl geliştirdiği ile ilgili ipuçları ve tüyolar vermiştir. Sonrasında söz alan ÇETİN, iyi bir bilimsel araştırmanın temel taşlarının neler olduğu hususunda değerli bilgiler vermiştir. 

Sonrasında akademisyenlerimizin sorularını cevaplayarak detaylı bir bilgilendirme yapmışlardır. Okul yönetimimiz olarak,  Prof.Dr. Osman ŞİMŞEK ‘e , Prof. Dr. Ahmet AK ’a  ve Doç. Dr. İhsan ÇETİN ‘e davetimizi kabul edip değerli vakitlerini bizlere ayırdığı için teşekkür ederiz.HIZLI ERİŞİM